17 marca, 2017

Top3 : Eyelinery - doskonałe/niedoskonałe

Hej! W dzisiejszym poście pokażę Wam najlepsze moim zdaniem eyelinery ALE ... z wadami. Mimo to że ciężko znaleźć jakikolwiek doskonały produkt do makijażu chce udowodnić że ze wszystkim można sobie poradzić w bardzo prosty sposób :)


W tym poście zamieściłam moje trzy najukochańsze produkty do wykonywania kresek na powiece. Jestem ciekawa czy podzielacie moje zdanie.

1. Golden Rose Cat's Eyes Eyeliner (wodoodporny)


Jest to mój absolutny ulubieniec i faworyt! To klasyczny eyeliner z pędzelkiem. Jego pojemność to 6ml.

TRWAŁOŚĆ:
Wytrzymuje na powiece spokojnie caluteńki dzień. Nie kruszy się, nie traci na intensywności. Bardzo szybko zastyga.

MAT NIE MAT?
Mat! Zdecydowanie 100%  mat! Za to kocham go najbardziej.

INTENSYWNOŚĆ:
Jest mega czarny, mega intensywny. Jedna warstwa w zupełności wystarczy do pełnego krycia powieki. Nie prześwituje, nie przepija spod niego kolor powieki.

WADY: 
Największą wadą jest nie sam eyeliner ale aplikator. Na zdjęciu możecie zobaczyć do stało się z nim po kilkunastu użyciach. Zupełnie stracił swój kształt i co za tym idzie precyzje. W tej chwili zupełnie nie jestem w stanie narysować nim jakiejkolwiek kreski. Mimo to znalazłam proste rozwiązanie, które pozwala mi korzystać z tego produktu nadal. Wykorzystuje do tego po prostu osobny pędzelek do eyelinera. Osobiście używam Maestro nr 790.


2. Golden Rose Longstay Gel Eyeliner (wodoodporny)

Kolejny świetny produkt z tej samej firmy co poprzednik. Eyeliner w żelu, słoiczku. W zakrętce znajduje się pędzelek, aplikator. Mój kolor to 01 Pure Black. Pojemność 2.5g.

TRWAŁOŚĆ:
Bardzo trwały. Najtrwalszy w całym dzisiejszym zestawieniu. Jest wodoodporny, ciężko go zmyć z powieki. Wytrzymuje na powiece SPOKOJNIE cały dzień i pewnie noc ;)

MAT NIE MAT?
Nie jest do końca matowy. Powiedzmy, że w 60%.

INTENSYWNOŚĆ:
Bardzo intensywny. Wystarczy jedna warstwa do pełnego krycia.

WADY:
Niestety bardzo szybko zastyga. Tak na prawdę zanim dojdziecie do połowy zużycia jest już bardzo suchy i ciężko wydobyć go ze słoiczka. Tutaj z pomocą przychodzi oczywiście niezastąpiony Duraline Inlota, który świetnie rozpuszcza i upłynnia tego typu produkty.

3. Rimmel Scandaleyes 24hr Jumbo Liquid Eyeliner MAXI (wodoodporny)

Eyeliner w formie pisaka, który jest niesamowicie precyzyjny i łatwy w użytkowaniu. Jeśli dopiero zaczynacie malować kreski lub po prostu lubicie szybko je wykonać to ten eyeliner jest zdecydowanie dla Was. Z łatwością możecie namalować nim zarówno bardzo cienką jak i grubą krechę. Mój kolor to 001 Black. Pojemność 10ml.

TRWAŁOŚĆ:
Jest bardzo trwały. Na powiecie wytrzyma ok 10h bez żadnych problemów.

MAT NIE MAT?
Niestety z całej trójki jest najmniej matowy. Można łatwo zauważyć, że namalowana nim kreska delikatnie "odbija światło".

INTENSYWNOŚĆ:
Bardzo intensywny. Czarny w 100%.

WADY:
Ma jedną bardzo drobną wadę - pod koniec dnia po ok 8h możecie zauważyć, że lekko się rozmazuje, spływa. Ale tylko w jednym strategicznym miejscu przy naszym oku/powiece:

Na ten problem jest bardzo proste rozwiązanie. Wystarczy w tym miejscu nałożyć więcej korektora lub bazy i dobrze je przypudrować. Problem znika :)

Tak prezentują się wszystkie 3 eyelinery osok siebie:


1 komentarz:

  1. Koniecznie muszę spróbować matu z GR, ale poki co chwalę sobie też najzwyklejszy Eveline, chyba za 12 zeta ;)

    OdpowiedzUsuń