Makijaż na Walentynki last minute - dwie propozycje

by - lutego 13, 2018


Walentynki już jutro, jestem ciekawa czy macie jakiś pomysł na makijaż z tej okazji. Jeśli nadal jesteście w kropce i nie wiecie jaki makijaż wybrać, mam dla Was dwie propozycje. Pierwsza delikatna, bardziej naturalna. Droga to co dla tych odważniejszych z Was - mocno zaznaczone oko. Zarówno w jednym jak i drugim makijażu zrezygnowałam z mocnych ust.

Ostatnio mam totalną obsesje na punkcie mocno rozświetlających makijaży. Uwielbiam błysk na kościach policzkowych i nosie. W pierwszym makijażu - tym delikatniejszym postawiłam również na mocno rozświetlone powieki, które przy sztucznym świetle będą wyglądały przepięknie. Zarówno w jednym jak i drugim makijażu postawiłam na mocne konturowanie, które jak dla mnie jest totalnym must have na wieczorne wyjścia.

Makijaż, który widzicie poniżej jest naprawdę bardzo prosty! Z pomalowaniem oka w ten sposób poradzi sobie nawet osoba początkująca.


Kosmetyki które wykorzystałam w tym makijażu:

TWARZ (takie same kosmetyki w jednej i drugiej propozycji):
1. Jeśli chodzi o bazę pod podkład nałożyłam ją tylko o wyłącznie na kości policzkowe. Bazą był rozświetlacz w płynie Joko. Ostatnio przeprosiłam się z tym produktem i używam go non stop :) Rozświetlenie jakie daje jest spektakularne. Na przepiękny różowo-brzoskwiniowy kolor. ładnie stapia się ze skórą i równomiernie rozprowadza.
2. Podkład jaki użyłam to u mnie nowość - Eveline Ideal Cover Full Hd. Mój kolor to 202 Pastel. Mimo że ma od dość lejącą i lekką konsystencję, możecie osiągnąć naprawdę dobre krycie. Przy dwóch cienkich warstwach jest w stanie skutecznie zakryć niedoskonałości. 
3. Korektor pod oczy to już standard - wszystkim znany Catrice Camouflage nr 010. 
4. Konturowanie na mokro wykonałam korektorem L.A Girl Pro Conceal w kolorze Toast. Jest to ciemny brąz w ciepłym odcieniu. Uwielbiam ten korektor. Pięknie się rozciera i jest idealny do konturowania czoła.
5. Całą twarz oraz baking pod oczami zrobiłam pudrem bananowym Wibo. 
6. Rozświetlenie to ostatnio mój konik :) Wróciłam do paletki Lovely "Nobody's Perfect ... but me".  Najnieśniejszy rozświetlacz z tego zestawu to istne cudo! Wygląda przepięknie. Muszę koniecznie znaleźć jakiś odpowiednik tego produktu.  
7. Konturowanie na sucho dokończyłam kolejnym niedrogim ulubieńcem czyli bronzerem z drobinkami Smart Gir Get More w numerze 2.


OCZY:
Makijaż oka jest mega prosty i szybki. Do jego wykonania użyłam właściwie dwóch cieni. 
1. Cieniem bazowym jest pojedynczy cień My Secret Double Effect 404. Ten odcień to idealny "dzienniak". Zawiera w sobie drobinki, które bardzo ładnie rozświetlają spojrzenie.
2. Cieniem, który nałożyłam w kąciku zewnętrznym był jeden z perłowych brązów z palety Makeup Revolution I Heart Chocolate. Cień nosi nazwę "Smooth Criminal". 
3. Za błysk, który widzicie na reszcie powieki to wspomniany wcześniej rozświetlacz z Lovely :)
4. W samym kąciku wewnętrznym nałożyłam sypki cień/pigment My Secret Stardust w odcieniu nr 4.

USTA:
1. Jako pomadki użyłam dosłownie odrobinę Golden Rose liquid matte lisptick w numerze 01.

MAKIJAŻ NR 2

Druga propozycja jest nieco bardziej skomplikowana i wymaga chociaż odrobinę wprawnej ręki. Usta nadal zostawiłam bardzo delikatne, całą uwagę zwracają oczy.


  Kosmetyki:

TWARZ: użyłam dokładnie tych samych produktów, których wcześniejszym makijażu.

OCZY:
1. Do zaznaczenia załamania powieki wykorzystam paletę Zoeva Cocoa Blend i cienie "Substitute for love" oraz "Freshly Toasted". To dwa matowe cienie, które idealnie nadają się właśnie do tego celu.
2. W kąciku zewnętrznym (mino że tego nie widać) użyłam ciemnozielonego cienia z palety Morphe Brush 35u. Z tej samej palety wykorzystałam również turkusowy cień, który widzicie na środku powieki.
3. Aby dodać jeszcze więcej blasku na turkus nałożyłam pyłek/brokat z Essence w numerze 02 "me and my unicorn".
4. Kącik wewnętrzny rozświetliłam tym samym pyłkiem, który wykorzystałam we wcześnieszym makijażu: My Secret Stardust w odcieniu nr 4.
5. Na ustach mam tą samą pomadkę jak wyżej ale z dodatkiem błyszczyku My Secret 306 Nude To Go.


You May Also Like

3 Comments